Jakie opakowanie wzbudzi zainteresowanie klienta?

Jak wynika z badań, 22% klientów decyzję o zakupie danego produktu podejmuje na podstawie wyglądu opakowania. Forma i wygląd opakowania jest jednym z punktów decydujących o sukcesie lub porażce niemal każdego produktu.

Konsumenci zwykle "kupują wzrokiem" dlatego rodzaj materiału z jakiego wykonane jest opakowanie, jego kolor i kształt ma tak istotne znaczenie.
Co zrobić, aby to jedno, jedyne, nasze opakowanie znajdujące się pośród wielu innych, przyciągnęło uwagę klienta?

Oto kilka ważnych punktów:


1. Opakowanie powinno wyraźnie informować o produkcie i wzbudzać pozytywne emocje.  Już w pierwszej chwili opakowanie powoduje zaciekawienie, albo odrzucenie. Podczas dokonywania zakupów, kierujemy się zmysłami i tu ze wszystkich zmysłów wzrok jest najważniejszy.

2. Opakowanie powinno być zgodne z pozycją marki, funkcjonalne i dobrze rozpoznawalne. Mieć cel praktyczny i ozdobny.

3. Opakowanie działa na podświadomość klienta i wysyła do niego pewien sygnał. Gdy na sokach widzimy bohaterów kreskówek wiadomo, że produkt skierowany jest do dzieci. Tak samo ekskluzywne opakowanie (np. monohromatyczna kolorystyka, eleganckie ciemne kolory, złocenia, wypukły druk)  w założeniu posiada cenną zawartość przeznaczoną dla konkretnych odbiorców.

4. Nie bez znaczenia jest moda. Jeżeli produkt ma być zauważony, musi poddać się panującym trendom. Pod uwagę trzeba wziąć kolory, styl, formę.

5. Producenci wydają fortunę na kampanie reklamowe, które  jednak nie zawsze są skuteczne. Dlaczego? Ponieważ często firmy zapominają o samym wyglądzie produktu i jego opakowania, nie wiedzą jak przyciągnąć naszą uwagę. A najprostszym i najłatwiejszym sposobem jest  odpowiednie użycie kolorów.

6. Zaskakujący pomysł i forma. Rzadko niestety spotykane ale można już takie perełki znaleźć. Np. rewelacyjne opakowania dla soków zaprojektował Naoto Fukasawa. Są to kartony imitujące skórkę, kolor i fakturę danego owocu. Proste, estetyczne, a także pokazują, co znajdziemy w środku bez czytania etykiety.

 

Zródło fotografii: pinterest

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię